|
Informatie over de wijkenAlle wijken in RotterdamJe kunt over de volgende wijken meer informatie vinden: Centrum, Delfshaven, Noord, Scheepvaartkwartier, Kop van Zuid, Lloydkwartier, Kralingen, Hillegersberg, Schiebroek, Noordereiland en Charlois.
|
 |
|
Mr. Bob | Rotterdam appartementen, Rotterdam appartement, appartementen Rotterdam, goedkoop verblijf Rotterdam, appartementen in Rotterdam, appartement in Rotterdam, accommodatie in Rotterdam, vakantiewoning Rotterdam, vakantiehuis Rotterdam, vakantieappartement in Rotterdam, vakantie Rotterdam, Rotterdam citytrip, Rotterdam stedentrip, Rotterdam groepsappartementen
|
|
|  |
Stadgidsen ROTTERDAM ALGEMENE INFORMATIE Buurten Het scheepskwartier |
Het Scheepvaartkwartier Rotterdam is een Rotterdamse wijk die zich bevindt aan de noordkant van de Erasmusbrug, langs de Nieuwe Maas. Het Scheepvaartkwartier is rond 1840 ontstaan en planmatig aangelegd als stadskwartier. Deze Rotterdamse wijk was populair onder welgestelde Rotterdamers, onder andere de havenbaron D.G. van Beuningen, die hun bedrijf of woonverblijf hier vestigden.
Het Scheepvaartkwartier is tijdens het bombardement van 14 mei 1940 gespaard gebleven, waardoor de monumentale patriciërshuizen, handels- en pakhuizen heden nog te bewonderen zijn. De Parklaan en de Veerhaven vormen het centrum van het Scheepvaartkwartier. Voor de gebouwen waren strenge bouwvoorschriften opgesteld. Zo moesten de gevels aan de rivierzijde mooi vervaardigd en afgewerkt zijn en puntdaken werden met daklijsten weggewerkt. De zeelieden die de havenstad aan de Nieuwe Maas aankoersten zouden een onuitwisbare eerste indruk van een rijke en mooie stad krijgen.
Het Scheepvaartkwartier heeft de status van rijksmonument en een groot aantal van de Rotterdamse rijksmonumenten (103 van de 458 in Rotterdam) bevinden zich hier. Het Wereldmuseum, het Belastings- en Douane Museum, zowel als de Spido en de Fast Ferry zijn gelegen in deze historische Rotterdamse wijk. Om de sfeer te proeven waarin de havenbaronnen in het begin van de 20e eeuw hun zakelijke en sociale activiteiten vorm gaven, is dit een “must” tijdens u visite in de havenstad: een wandeling door het Rotterdamse Scheepvaartkwartier. |
|
|
|
|